Policjant w USA podrzuca narkotyki aresztowanej osobie. Wszystko nagrał świadek (VIDEO)

Fot. Aresztowanie podejrzanego, Twitter
0 9 750

Próba wrobienia mężczyzny w handel i posiadanie narkotyków miała miejsce na południu Stanów Zjednoczonych w stanie Luizjana.

Funkcjonariusze z Biura Szeryfa w hrabstwie Jefferson Parish dostali zgłoszenie o podejrzeniu handlu narkotykami w mieście Bridge City. Po zlokalizowaniu osoby odpowiadającej opisowi policjanci dokonali aresztowania czarnoskórego mężczyzny, który cały czas krzyczał, że jest niewinny i nie ma przy sobie żadnych narkotyków.

Jeden z funkcjonariuszy założył kajdanki podejrzanemu i przytrzymał go kiedy ten leżał na ziemi. Drugi policjant przeszukiwał teren w pobliżu mężczyzny. W pewnej chwili wyciągnął worek z białą zawartością, który upuścił na ziemię i podniósł ponownie.

W tym momencie kobieta, która była świadkiem zajścia zaczęła krzyczeć, że wszystko zostało nagrane. Po chwili zaczęła uciekać przed policjantem, który ruszył w jej kierunku.

Mieszkanka Bridge City opublikowała nagranie na swoim Twitterze, opisując je słowami: „Właśnie to dzieje się w naszej okolicy! Jefferson Parish podrzuca ludziom narkotyki!”.

Biuro Szeryfa jako odpowiedź na film, który obejrzało już kilka milionów osób, wystosowało oświadczenie. Według niego „Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie operacji zostały przesłuchane i złożyły logiczne wyjaśnienia odnośnie zaistniałej sytuacji”.

Substancja zabezpieczona przy podejrzanym miała dać wynik negatywny po przeprowadzeniu testów narkotykowych. Mężczyzna usłyszał natomiast zarzuty związane z napaścią na funkcjonariusza.

Źródło: o2.pl, Twitter

Zostaw odpowiedź