Policjanci spod Warszawy ujawnili kolejną plantację pseudokibiców [WIDEO]

Fot plantacja pod Warszawą, policja
0 5 323

Efektem wspólnych działań policjantów ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, policjantów z Józefowa i otwockich kryminalnych, było zlikwidowanie nielegalnej plantacji marihuany w powiecie otwockim.

Policyjna akcja, jaka miała miejsce na terenie powiatu otwockiego, wymierzona była w przestępczość narkotykową. Namierzenie adresu, pod którym znajdowała się nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste, było efektem dokładnej pracy operacyjnej.

W tej sprawie wspólne czynności prowadzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców, a także policjanci z Józefowa i kryminalni z Otwocka.

Policjanci weszli na teren prywatnej posesji w powiecie otwockim. Sprawdzając kolejne pomieszczenia mieszkalne, odkrywali przedmioty świadczące o tym, że mogła być tam prowadzona nielegalna plantacja marihuany.

Przeszukując posesję oraz budynek mieszkalny, policjanci zabezpieczyli kilka worków z gotowym suszem o wadze prawie 23 kilogramów, który jak wstępnie stwierdzono był marihuaną.

Do tego policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do wytwarzania środków odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy: donice, oprawy z lampami, wentylatory.

Do policyjnego aresztu trafił 53-letni mieszkaniec kontrolowanej posesji. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne, między innymi wytwarzania środków odurzających, posiadania przedmiotów oraz urządzeń służących do działalności przestępczej, posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź