Policja zlikwidowała uprawę marihuany wartą milion złotych

fot. nielegalna hodowla marihuany, policja
0 2 361

Świdwińscy kryminalni przy udziale policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, na terenie gminy Świdwin, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. 

W minioną środę funkcjonariusze swoją obecnością zaskoczyli 43-letniego mieszkańca Szczecina, przebywającego na terenie gminy Świdwin. Okazało się, że mężczyzna przygotował w stodole specjalnie przystosowane pomieszczenia do uprawiania konopi indyjskich.

Miejsce to było wyposażone w specjalistyczny sprzęt, tj. lampy służące do naświetlania roślin, system wentylacji i nawadniania oraz specjalistyczne narzędzia, które miały przyspieszyć wegetację roślin. Wartość zabezpieczonego sprzętu to kwota 300 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kg świeżo pociętych liści marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości 1 mln 100 tys. zł.

W tej sprawie zatrzymany został 43-letni mężczyzna. Jest on podejrzany m.in. o prowadzenie nielegalnej uprawy. W sprawie wszczęte jest śledztwo, a dzisiaj sąd zadecyduje czy zatrzymany zostanie tymczasowo aresztowany.

43-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź