Policja aresztowała 60-letniego dealera. Posiadał min. LSD, kokainę, MDMA

Fot. Część przejętych narkotyków, policja
0 6 609

Mężczyzna został zatrzymany podczas legitymowania przez jeden z patroli działających w rejonie wrocławskiego rynku.

Mieszkaniec Wrocławia zwrócił uwagę policjantów patrolujących rejon przyległy do rynku Starego Miasta. Kiedy tylko zobaczył funkcjonariuszy próbował jak najszybciej się oddalić.

Policjanci zaskoczeni takim zachowaniem postanowili sprawdzić jego powód. Podczas rozmowy z mundurowymi, 60-latek wydał opakowania, w których znajdował się biały proszek oraz susz roślinny.

Został wówczas zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie policjanci zważyli i sprawdzili ujawnioną substancję. Nie byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że jest to amfetamina i marihuana w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych.

Do działania ruszyli policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy przy Trzemeskiej. W mieszkaniu 60-latka ujawnili znaczne ilości różnych substancji psychoaktywnych m.in. amfetaminę, kokainę, MDMA, haszysz, marihuanę, ekstasy i LSD.

Część z substancji ukryta była w szczelnie zamkniętych opakowaniach, co mogło utrudnić znalezienie ich np. przez specjalnie wyszkolonego psa.

Dodatkowo obok narkotyków znalazła się waga elektroniczna, liczne opakowania służące do konfekcjonowania substancji, a także telefony komórkowe oraz środki pieniężne w różnych walutach.

Zatrzymany stwierdził, że narkotyki w ilości ponad 600 porcji są wyłącznie na jego użytek i „służą mu do zabawy”.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy został przekazany prokuraturze. Wobec zatrzymanego 60-letniego wrocławianina sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet kilkuletni pobyt w zakładzie karnym.

policja.pl

 

Zostaw odpowiedź