Polak aresztowany w Wielkiej Brytanii. Próbował przemycić narkotyki za 8,5 miliona funtów

Fot. Zatrzymana ciężarówka, NCA
0 3 462

Jak informują brytyjskie media, polski kierowca ciężarówki został zatrzymany przez policję w związku z próbą przemytu dużej ilości kokainy ukrytej w naczepie.

28-letni Łukasz W. został zatrzymany w środę 12 maja w porcie Harwich w hrabstwie Essex. Do Wielkiej Brytanii przypłynął promem z holenderskiej miejscowości Hoek van Holland.

Kierowca dostarczał na wyspy pralki i suszarki bębnowe. Jednak poza wspomnianym towarem funkcjonariusze ujawnili 107 kilogramów kokainy. Według śledczych na ulicy narkotyki osiągnęłyby wartość 8,5 miliona funtów.

Fot. Ujawnione torby z kokainą, NCA

W czwartek Łukasz W. stanął przed sądem. Jego proces został wyznaczony na 10 czerwca. Do tego czasu podejrzany będzie przebywał w areszcie.

– To duża ilość kokainy, której wartość wyniosłaby około 8,5 miliona funtów, gdyby została podzielona na części i sprzedana na ulicach Wielkiej Brytanii. Jej utrata będzie dużym ciosem dla siatki przestępczej, która prawdopodobnie stoi za tą próbą importu i teraz nie będzie mogła zainwestować zysków w inną działalność przestępczą – przekazała Lydia Bloomfield z Narodowej Agencji ds. Przestępczości.

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź