Polak próbował przemycić kokainę za 33 mln funtów. Narkotyki były ukryte w dostawie krążków cebulowych

Fot. zabezpieczone narkotyki, NCA
0 6 548

W ręce organów ścigania wpadł Polak, który próbował przemycić narkotyki o ogromnej wartości. Oskarżony w przyszłym miesiącu stanie przed sądem.

W miniony czwartek 11 listopada w godzinach wieczornych francuskie służby zatrzymały 30-letniego Piotra P. Mieszkaniec województwa mazowieckiego został skontrolowany na północy kraju w Coquelles.

W ciężarówce, która miała trafić do Wielkiej Brytanii, funkcjonariusze ujawnili 418 kilogramów kokainy. Narkotyki były ukryte między paczkami z krążkami cebulowymi.

Śledczy wartość skonfiskowanych narkotyków oszacowali na 33 miliony funtów, czyli około 180 milionów złotych.

W minioną sobotę 30-letni Piotr P. stanął przed sądem w Folkeston i usłyszał zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków. Proces w jego sprawie odbędzie się 13 grudnia. Do tego czasu oskarżony będzie przebywał w tymczasowym areszcie.

– To naprawdę znacząca ilość narkotyków, która nie trafi do obiegu. Konfiskata pozbawi odpowiedzialną za nie zorganizowaną grupę przestępczą zysków, które napędzałyby kolejne przestępstwa – przekazał w swoim oświadczeniu Mark Howes z regionalnego biura Narodowej Agencji do spraw Przestępczości.

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź