Polacy przemycili narkotyki za 2 mln funtów. Gang skazany na blisko 50 lat więzienia

Fot. Adam A., NCA
0 7 771

Polska grupa przemytników została skazana ze przemyt dużej ilości narkotyków. Przestępcy zostali skazani łącznie na blisko 50 lat więzienia.

W styczniu 2020 roku policjanci działający pod przykrywką byli świadkami, jak 25-letni Damian M. przekazał pieniądze 53-letniemu Romanowi L. Kolejnego dnia starszy z mężczyzn został zatrzymany w porcie w Dover. W swojej ciężarówce miał schowane 500 tysięcy funtów.

Dwa tygodnie później 25-latek spotkał Tomasza D.-K. i Damiana M. Mężczyźni wymienili się torbami, w których znajdowało się 12 kilogramów kokainy o wartości 960 tysięcy funtów. Mundurowi zabezpieczyli także 85 tysięcy w gotówce.

W domu Damiana M. odnaleziono kolejne 134 tysiące w gotówce i 24 kilogramy wysokie jakości MDMA. Wartość narkotyków oszacowano na 962 tysiące funtów.

Śledczy ujawnili także informacje o kolejnej dostawie. Gang planował przemyt 67 kilogramów kokainy, którą wyceniono na 5,3 mln funtów.

Do sprawy zatrzymano także 36-letniego Adama A. wspólnika 25-latka. W aucie Adama znaleziono niewielkie ilości MDMA i kokainy oraz nielegalną broń i amunicję. W jego domu ujawniono kolejne narkotyki w tym także marihuanę i amfetaminę oraz gotówkę – 26 tysięcy funtów i blisko 5 tysięcy euro.

Roman L. został skazany na 3 lata i 4 miesiące więzienia. 25-letni Damian M. na 18 lat za przemyt narkotyków klasy A i B. Tomasz D.-K. usłyszał wyrok 12 lat za obrót kokainą. Damian M. do więzienia trafi na 7 lat. Ostatni Adam A. usłyszał wyrok 7,5 roku pozbawienia wolności.

Łącznie gang został skazany na 49 lat i 11 miesięcy.

 

Źródło standard.co.uk
Zostaw odpowiedź