„Pogrzeb” (1996)

fot. kadr z filmu
0 1 245

Gangsterski dramat wyreżyserowany przez Abel’a Ferrara. Światowa premiera „The Funeral” odbyła się 28 sierpnia 1996 roku.

Akcja filmu toczy się w latach 30-tych. W gangsterskiej rodzinie Tempio ginie zastrzelony najmłodszy brat Johnny. Bracia Ray (Christopher Walken) i niezrównoważony psychicznie Chez (Chris Penn), pomimo braku pewności co do sprawcy zabójstwa, pałają rządzą odwetu. Szczególnie Ray prze do zemsty nie zważając na argumentację żony, która obawia się rozlewu krwi.

Rozpoczyna się mroczna rozgrywka, pełna napięć i zwrotów akcji, zwieńczona nieprzewidywalnym zakończeniem. Akcja filmu rozgrywa się w dniu ceremonii pogrzebowej oraz w niedalekiej przeszłości, w retrospekcjach z ostatnich chwil życia Johnny’ego.

Reżyser tworzy w „Pogrzebie” sugestywny obraz gangsterskiej rodziny stojącej w obliczu dramatu zemsty i jej skutków, jego film charakteryzuje się również specyficznym klimatem i licznymi odwołaniami do gangsterskiej klasyki. Uwagę zwraca świetna obsada: Christopher Walken, Annabella Sciorra, Isabella Rossellini, Benicio del Toro i Chris Penn.

źródło: filmweb.pl

Zostaw odpowiedź