Plantacje warte 48 mln złotych. Śledczy zamknęli nielegalny biznes

Fot. zlikwidowana plantacja, policja
0 8 808

Australijscy funkcjonariusze zatrzymali czterech podejrzanych w związku z uprawą konopi indyjskich na skalę komercyjną oraz pranie brudnych pieniędzy.

W lipcu 2019 roku w Nowej Południowej Walii powstała nowa jednostka policji – Strike Force Riche, której celem jest zwalczanie organizacji przestępczych zajmujących się handlem marihuaną.

W wyniku prowadzonych śledztw nowy oddział zatrzymał 12 osób zamieszanych nie tylko w produkcję, ale i obrót narkotykami w całym stanie oraz poza jego granicami. Funkcjonariuszom ze Strike Force Riche w czerwcu udało się zabezpieczyć marihuanę o wartości 22 milionów dolarów.

Fot. szklarnie, w których znajdowały się uprawy marihuany, policja

25 sierpnia o 8 nad ranem oddział specjalny wszedł na prywatną posiadłość przy Devonshire Road na przedmieściach Sydney w Kemps Creek. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili 31 szklarni, w czterech z nich znajdowały się specjalne urządzenia przeznaczone do uprawy konopi indyjskich.

Łącznie śledczy odnaleźli 4297 roślin, które zostały zabezpieczone i zniszczone. Według służb grupa przestępcza była wstanie pozyskać z nich marihuanę o wartości 13 milionów dolarów, czyli 48 milionów złotych. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 19,23,26 i 41 lat.

Wszyscy usłyszeli zarzuty i trafili do aresztów. Sąd nie dał osadzonym szansy na wyjście na wolność po wpłacie poręczenia majątkowego.

Źródło: police.nsw.gov.au

Zostaw odpowiedź