„Peaky Blinders” w formie gry. Mamy pierwszy zwiastun [WIDEO]

Fot. Peaky Blinders: Mastermind
0 2 081

Popularny serial gangsterski doczekał się swojej kontynuacji pod postacią gry video o tytule „Peaky Blinders: Mastermind”.

Fabuła serialu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w okresie międzywojennym. Historia przedstawia fikcyjnych przestępców z rodziny Shelby w Birmingham, którzy powstali na podstawie prawdziwych gangsterów.

Nadchodząca strategiczno-przygodowa gra jest licencjonowaną produkcją, przy powstawaniu której pomagał sam twórca serialu Steven Knight.

Podczas zabawy kontrolujemy sześciu przedstawicieli rodziny Shelby. Każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami, takimi jak zastraszanie, łapówkarstwo, skradanie się czy wyważanie drzwi.

Cała gra rozgrywa się w  głowie Tommy’ego, który planuje wykonanie kolejnego skoku lub intratnej akcji. W trakcie misji gracze przesuwają na wybraną pozycję konkretnego bohatera i wydają mu polecenie np. otwarcia drzwi.

Następnie, korzystając z przejrzystej linii czasowej umieszczonej u dołu ekranu, przejmują kontrolę nad następną postacią, mającą możliwość korzystać z otwartego dla niej przejścia.

Akcja gry umiejscowiona została przed wydarzeniami z 1. sezonu, czyli tuż po I Wojnie Światowej i jeszcze przed pojawieniem się Grace w życiu Tommy’ego.

Premiera planowana jest na lato tego roku, a produkcja ma być dostępna na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Źródło: gry-online.pl / YouTube

Zostaw odpowiedź