„Ojciec chrzestny” powraca po 30 latach! Do kin trafi III część z nowym zakończeniem

Fot. "Ojciec chrzestny III"
0 3 815

Premiera ostatniej części trylogii miała miejsce 20 grudnia 1990. Po trzech dekadach Studio Paramount Pictures zdecydowało się na wypuszczenie nowej wersji „Godfather”.

Al Pacino ponownie wciela się w rolę autokratycznego przywódcy rodu. Rok 1979. Sześćdziesięcioletni Michael Corleone myśli o wyprowadzeniu swej rodziny ze świata zbrodni, a zarazem o znalezieniu właściwego następcy.

Wybór pada na porywczego Vincenta, ale decyzja ta równie dobrze może przekreślić marzenia o legitymizacji i wciągnąć rodzinę w piekło mafijnej wojny.

Pacino, Garcia, Diane Keaton, Talia Shire, Eli Wallach, Sofia Coppola, Joe Mantegna i inni pod kierunkiem Francisa Forda Coppoli wykreowali znakomite role w pasjonującym filmie na nowo podejmującym tematy władzy, tradycji, zemsty i miłości, czego efektem było siedem nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu.

Produkcja będzie nosić tytuł „The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone” i ma trafić do ograniczonej dystrybucji, na ten moment nie wiadomo, czy będziemy mieli szansę zobaczyć film na dużym ekranie w Polskich kinach.

O zmianach, jakie zostały wprowadzone, wspomniał sam scenarzysta i reżyser Francis Ford Coppola.

Na potrzeby tej wersji zmieniłem początek i zakończenie, przearanżowałem również kilka scen i ujęć […]. Biorąc pod uwagę te zmiany, odnowione ujęcia oraz dźwięk, uważam, że to najlepsze zakończenie dla dwóch poprzednich filmów i jestem wdzięczny Jimowi Gianopulosowi i Paramount za pozwolenie mi na ponowny powrót do tematu – przyznał twórca projektu.

Źródło: filmweb.pl

Zostaw odpowiedź