Odpowiedzą za przemyt narkotyków z Niemiec do Polski

0 901

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zakończył śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się przemytem i handlem narkotykami. Do Sądu Okręgowego we Świdnicy 31 lipca 2018 roku został skierowany akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom: Sebastianowi S., Kamilowi K. i Jakubowi Ś.

 

Prokurator zarzucił podejrzanym udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw związanych z dokonywaniem, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, wewnątrzwspólnotowych nabyć do Polski substancji psychotropowych i środków odurzających oraz przestępstw polegających na udziale, wbrew art. 33-35 i 37 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w obrocie substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali oskarżeni o dokonanie, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, wewnątrzwspólnotowego nabycia z Niemiec do Polski przez przejście graniczne Ludwigsdorf-Jędrzychowice, nabytej 14 listopada 2017 roku w Holandii, znacznej ilości substancji psychotropowej z grupy MDMA w postaci soli w łącznej ilości 43 670,47 grama. Do popełnienia tego przestępstwa doszło 15 listopada 2017 roku.

MDMA w postaci soli stosowana jest często jako substancja aktywna w tabletkach potocznie nazywanych „Extasy”. Najmniejsza spotykana porcja handlowa substancji krystalicznej zawierającej MDMA w postaci soli to ok. 0,1 grama, co w odniesieniu do zabezpieczonej ilości pozwoliłoby na otrzymanie łącznie około 436 705 porcji handlowych.

Ponadto Sebastian S. został oskarżony o udział w obrocie znaczną ilością środka odurzającego w postaci ziela konopi innej niż włókniste (marihuany) w ilości 7999,38 grama. Sebastian S. czyn ten popełnił biorąc udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

źródło:PAP

Zostaw odpowiedź