Ochroniarz warszawskiego lokalu aresztowany za handel narkotykami

0 831

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o ich udzielanie. Wywiadowcy zabezpieczyli także ponad 100 gramów kokainy, marihuany, amfetaminy i 270 tabletek MDMA oraz clonozepanu. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 34-letniemu Robertowi C. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Ustalenia policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego doprowadziły ich do pracownika ochrony jednego z pubów w centrum miasta. Wywiadowcy podejrzewali, że mężczyzna nie tylko posiada zabronione prawem substancje, ale również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej może nimi handlować.

To, co się wydarzyło później, kiedy około 1:00 weszli do lokalu na Nowym Świecie tylko potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia. Podczas interwencji w służbowej toalecie obok sedesu policjanci znaleźli plecak, a w nim środki odurzające i substancje psychotropowe oraz klucze do mieszkania ochroniarza.

Pod ladą baru wywiadowcy znaleźli saszetkę z kolejnymi zabronionymi prawem substancjami. Przy Robercie C. policjanci ujawnili blisko 3000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

W sumie śródmiejscy policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów kokainy, marihuany, amfetaminy i 270 tabletek MDMA oraz clonozepanu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prowadzącej w tej sprawie śledztwo prokuraturze na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów handlu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz ich posiadania, do czego zatrzymany 34-latek się przyznał. Za te przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzje o tymczasowym aresztowaniu Roberta C. na 3 miesiące.

Zostaw odpowiedź