Nie żyje Claudia Ochoa Felix – miała dowodzić bojówką kartelu El Chapo

Ochoa Felix, fot. Instagram
0 76 273

Nie żyje Claudia Ochoa Felix, członkini kartelu El Chapo której instagramowy profil śledzi ponad 300 tysięcy użytkowników. Kobieta została znaleziona martwa w  mieszkaniu swojego partnera. 35-latka miała dowodzić jedną ze zbrojnych bojówek. 

W Meksyku, Ochoa Felix traktowana była niemalże jak celebrytka. Za sprawą eksponowanej w mediach społecznościowych urody zyskała nawet przydomek „Kim Kardashian świata przestępców”.

Claudia Ochoa Felix, według nieoficjalnych informacji była płatną zabójczynią, działającą na zlecenie El Chapo i przewodziła jedną ze zbrojnych jednostek kartelu Sinaloa. Kobieta oczywiście za każdym razem zaprzeczała tym doniesieniom.

Claudia-Ochoa-Felix., Instagram

Według lokalnych mediów, ciało Meksykanki znaleziono w mieszkaniu, należącym do jej partnera, w Culican w Meksyku. Ochoa Felix miała 35 lat.

Na razie nie są znane dokładne przyczyny jej zgonu, jednak pojawiły się nieoficjalne informacje o możliwości przedawkowania przez Meksykankę narkotyków. Jak informował prokurator Juan Jose Riosa Estavillo, wyniki sekcji zwłok wskazały obecność alkoholu w organizmie zmarłej, oraz innych substancji. Nie wykluczono śmierci przez uduszenie. Nie potwierdzono również, czy do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

Jej boss  „El Chapo” został zatrzymany w 2016 roku. W 2017 roku, władze Meksyku wydały zgodę na jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku usłyszał wyrok: dożywocie i 30 lat dodatkowego więzienia za handel narkotykami i liczne zabójstwa.

Na online-mafia.pl szeroko opisywaliśmy przebieg jego procesu.

źródło: Radio ZET, Wprost.pl

 

Zostaw odpowiedź