Narkotykowy gang zasiądzie na ławie oskarżonych

Fot. zdjęcie podglądowe, policja
0 976

fot. zdjęcie ilustracyjne/narkotyki/policja.pl

Akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem narkotykami i wytwarzaniem amfetaminy

 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko 23 podejrzanym, którym zarzucono popełnienie przestępstw związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach wraz z lubelskim Wydziałem do Walki ze Zorganizowaną Przestępczością Narkotykową Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak ustalono w wyniku przeprowadzonych czynności, grupa przestępcza działała co najmniej od kwietnia 2016 roku, a jej członkowie zajmowali się między innymi, przetwarzaniem cieczy zawierającej amfetaminę zasadową, na jej postać stałą tj. siarczan amfetaminy, celem wprowadzenia jej do obrotu oraz dystrybucją innych środków i substancji kontrolowanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, takich jak ziele konopi i tabletki extasy. Grupa wytwarzała handlową postać amfetaminy z „oleju amfetaminowego”.

Jak ustalono, grupa dokonała przetworzenia znacznych ilości cieczy zawierającej zasadową amfetaminę, celem uzyskania końcowego produktu konsumpcyjnego tj. siarczanu amfetaminy w ilości co najmniej 121 kilogramów. Nadto, członkowie grupy uczestniczyli w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany w łącznej ilości nie mniejszej niż 25 kilogramów, tabletek ekstazy w łącznej ilości nie mniejszej niż 80.000 sztuk oraz co najmniej 17 litrami cieczy zawierającej zasadową amfetaminę.

Podejrzanym przedstawiono gównie zarzuty popełnienia przestępstw z art. 258 § 1 kk oraz art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Okręgowy w Gliwicach.

Zostaw odpowiedź