Narkotykowe laboratorium zlikwidowane. Przejęto substancje warte 850 tys. zł.

Fot. Przejęte narkotyki, policja
0 5 428

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiego wydziału „antynarkotykowego” zlikwidowali kolejne już w tym roku laboratorium, w którym produkowano substancje psychotropowe. 

Praca operacyjna funkcjonariuszy przyniosła kolejne efekty w walce z przestępczością narkotykową Z ich informacji wynikało, że mieszkaniec powiatu białobrzeskiego może trudnić się produkcją mefedronu. Jak ustalono jednym z odbiorców narkotyków był między innymi 45-letni mieszkaniec Warszawy.

Stołeczni policjanci wspólnie kolegami z Radomia zorganizowali działania i zatrzymali na terenie warszawskiego Mokotowa dwóch mężczyzn.

53-latek i 45-latek wpadli podczas narkotykowej transakcji, kiedy przekazywali sobie worki wypełnione brunatną substancją. Okazało się, że są to pakiety z zawartością ponad 15 kilogramów substancji psychotropowej 4 CMC.

Kiedy funkcjonariusze udali się do garażu, który wynajmował 45-latek znaleźli tam przedmioty służące do wytwarzania substancji psychotropowych, m.in. chłodnicę kulową, szklaną kolbę i czasze grzewcze oraz pojemnik z płynem.

W miejscu jego zamieszkani zabezpieczono natomiast pieniądze w łącznej kwocie 60 000 złotych i 300 Euro oraz 13 000 papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

Wcześniejsze ustalenia policjantów wskazywały, że 53-latek mógł w narkotykowym procederze pełnić rolę tzw. „chemika”. Kiedy udali się do miejsca jego zamieszkania w powiecie białobrzeskim, ich przypuszczenia potwierdziły się.

Funkcjonariusze odkryli w domu jednorodzinnym pomieszczenie, w którym znajdowała się linia służąca do produkcji substancji psychotropowych wyposażana w 4 reaktory ciśnieniowe oraz szkło laboratoryjne. Na miejscu zabezpieczono także kilkanaście litrów mieszaniny reakcyjnej, kilkadziesiąt kilogramów odpadów poreakcyjnych, prawie 2 kilogramy gotowego produktu 4 CMC, 10 litrów nieodwirowanego produktu końcowego oraz kilkadziesiąt litrów odczynników chemicznych.

Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli także kilka jednostek broni oraz dwie kusze. Natomiast w stajni ukryta była paczka z zawartością prawie 500 000 złotych i niewykluczone, że są to pieniądze z przestępczego procederu.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, gdzie usłyszeli zarzuty. 53-latek jest podejrzany o posiadanie narkotyków, handel nimi oraz wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Mężczyzna, który był już karany za podobne przestępstwa, usłyszał także zarzut za nielegalne posiadanie broni i amunicji. 45-latek odpowie natomiast za udział w obrocie znacznej ilości substancji psychotropowej oraz przechowywanie przyrządów przeznaczonych do wytwarzania substancji psychotropowych. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Do sprawy zabezpieczono ponad 17 kilogramów substancji psychotropowej 4 CMC, co stanowi ponad 17 tys. porcji narkotyków.

Czarnorynkowa wartość tych substancji to prawie 850 tys. złotych. Ilość zabezpieczonych środków wskazuje że był to proceder zorganizowany na duża skalę i uczyniono z niego stałe źródło dochodu.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź