Narkotyki za milion euro okazały się… żelkami Haribo

Fot. zabezpieczone zmielone żelki, mat. prasowe
0 8 887

Jak informuje dziennik Le Parisien, francuska policja pochwaliła się przechwyceniem dużej ilości narkotyków. Okazało się jednak, że rzekomo nielegalne substancje, to zwykłe żelki.

W minioną środę organy ścigania w Saint-Ouen zatrzymały 20-letniego obywatela Algierii, który zajmował się sprzedażą kradzionych telefonów. W jego miejscu zamieszkania ujawniono 23 urządzenia oraz 25 kilogramów różowego proszku i tabletek, oraz urządzenie do ich produkcji.

Służby przekonane o tym, że wskazana substancja to ecstasy, pochwaliły się o skonfiskowaniu narkotyków o szacunkowej wartości ponad miliona euro.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że różowy proszek nie zawiera najmniejszych ilości zakazanych substancji. Jak dowiedział się Le Parisien, to, co funkcjonariusze znaleźli u 20-latka, to jedynie zmielone żelki Haribo, a dokładnie „Tagada Strawberry”.

Zatrzymany 20-latke wyszedł już na wolność. Usłyszał jedynie zarzuty związane z handlem kradzionymi towarami. Zmielone żelki w postaci tabletek najprawdopodobniej sprzedawał jako ecstasy, oszukując swoich klientów.

 

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź