Narkotyki warte milion złotych w rękach policji. Do sprawy zatrzymano podejrzanego o handel.

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja
0 5 891

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z policjantami ze świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu.

W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 36-latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające.

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających: amfetaminy, metamfetaminy, ekstazy, marihuany, haszyszu oraz kokainy.

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 20 kg narkotyków,  a ich czarnorynkowa wartość to kwota 1 mln złotych.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Oprócz posiadania znacznej ilości narkotyków, funkcjonariusze udowodnili mu również uczestnictwo w ich obrocie.

Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest natomiast karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź