Narkotyki na plaży. Dzieci znalazły 17 kg haszyszu i zawiadomiły policję

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja
0 3 322

Jak informują zagraniczne media, na jedną z hiszpańskich plaż morze wyrzuciło paczki z narkotykami. Prawdopodobnie wypadły one z łodzi przemytników.

Służby o całej sprawie poinformowały 1 marca. Dzieci, które bawiły się na plaży w Almuñécar w prowincji Grenada, zauważyły na brzegu czerwony kanister. Po otworzeniu zbiornika zawiadomiły oddział policji, który znajdował się w okolicy i przekazały, że prawdopodobnie odnalazły narkotyki.

Kanister został przekazany funkcjonariuszom na komendzie, którzy wyciągnęli z niego ponad 17 kilogramów haszyszu. Większa część narkotyków była ukryta w 22 małych opakowaniach.

Jak informuje policja, narkotyki najprawdopodobniej wypadły z łodzi przemytników, a na brzegu znalazły się przypadkowo, gdyż na plażę zostały wyrzucone przez fale.

Śledczy dodają, że miejsce, w którym odnaleziono haszysz to okolica, regularnie wykorzystywana przez przestępców, którzy dostarczają nielegalne substancje z Afryki do Europy. Narkotyki najczęściej są wysyłane z Maroka.

Przemytnicy i narkotyki na hiszpańskich plażach pojawiają się całkiem często. W 2020 roku do sieci trafiły nagrania, m.in. jak przestępcy w biały dzień uzupełniają paliwo, czy ładują na pokład dostawy nielegalnych substancji, nie zwracając uwagi na świadków.

Na plaży w Cadiz rozegrały się nieco bardziej spektakularne sceny. Przemytnicy, którzy uciekali przed helikopterem, wpłynęli motorówką na plażę, a następnie wyskoczyli i próbowali ukryć się przed służbami.

Przemytnicy ścigani przez helikopter wpływają motorówką na plażę. Brawurowy pościg nagrany przez świadków. [WIDEO]

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź