Napad na jubilera w Gdańsku. Rabusie niczym „Różowe Pantery” wjechali autem do galerii

Fot. CH Auchan w Gdańsku, mat. prasowe
0 4 673

Jak informuje portal trojmiasto.pl, w nocy przed godziną 4 doszło do napadu na jubilera znajdującego się w centrum handlowym Auchan.

Cała akcja miała miejsce w budynku leżącym przy ulicy Szczęśliwej. W nocy z niedzieli na poniedziałek miały rozegrać się tam sceny niczym z filmu akcji.

Złodzieje dokonali napadu niczym słynny gang „Różowych Panter” (Sprawcy największego w historii napadu na jubilera). Rabusie najpierw wjechali w główne wejście galerii, a następnie w podobny sposób zniszczyli witrynę sklepową.

Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledzczego. Zabezpieczyli oni cały teren, na którym doszło do napadu, analizują nagrania monitoringu oraz przesłuchują pracowników centrum handlowego.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku przekazała, że dla dobra śledztwa nie można ujawniać wielu szczegółów. Na ten moment wiadomo, że funkcjonariusze odnaleźli dwa samochody porzucone w powiecie kartuskim oraz w dzielnicy Osowa. Pojazdy mogą należeć do sprawców napadu, w związku z zostały zabezpieczone przez mundurowych.

Nie wiadomo jeszcze, jakie straty poniósł właściciel sklepu. Aktualnie trwają czynności, które mają na celu ustalenie, ile biżuterii skradziono.

Źródło: trojmiasto.pl

Zostaw odpowiedź