Na europejski rynek nie trafi heroina za 45 mln euro. Przechwycono ogromny transport narkotyków

Fot. przechwycona dostawa narkotyków, Europol
0 2 099

Jak informuje Europol, w wyniku międzynarodowej współpracy na europejski rynek nie trafi ogromna ilość narkotyków z Bliskiego Wschodu.

W całej operacji wzięły udział służby z takich państw jak Rumunia, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Węgry, Holandia, Słowacja i Słowenia. W wyniku rocznego śledztwa w samej Rumunii 90 funkcjonariuszy 10 maja skonfiskowało transport 1452 kilogramów heroiny.

Narkotyki zostały wysłane w dwóch kontenerach i z Bliskiego Wschodu trafiły do portu w mieście Konstanca.

Wartość zabezpieczonej heroiny została oszacowana na 45 milionów euro. Poza skonfiskowanymi narkotykami schwytano także 10 podejrzanych. W Rumunii aresztowano jedną osobę, kolejne dwie w Holandii, a w Belgii w ręce służb wpadło siedmiu przestępców.

Łącznie w tej sprawie przeszukano 12 miejsc. Jak ustalił Europol, człowiek odpowiedzialny za cały proceder stworzył legalny system logistyczny, poprzez który przemycał ogromne ilości narkotyków.

Wykorzystywał legalne przedsiębiorstwa rozmieszczone w całej Unii Europejskiej, co umożliwiało mu płynne działanie nielegalnego interesu. Zakazane substancje najpierw były dostarczane z Bliskiego Wschodu, a następnie trafiały do różnych państw w Europie.

 

Źródło Europol
Zostaw odpowiedź