Na Bielanach zlikwidowano nielegalny salonik gier hazardowych

0 645

Policjanci z bielańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu z automatami do gry i zabezpieczenie komputera i monitorów służących do gier hazardowych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bielańskiej komendy oraz celnicy, wobec zapowiadanej walki z nielegalnym hazardem, przeprowadzili wspólne działania, na terenie Bielan. W trakcie prowadzonych czynności skontrolowano salon gier pod kątem posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych.

W efekcie kontroli zabezpieczyli jednostkę centralną komputera i monitory służące do gier hazardowych. Zabezpieczone rzeczy zostały przekazane do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

Właściciel automatów może teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego zezwolenia urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automaty do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródó: foto/txt: policja.pl

Zostaw odpowiedź