„Misiek” lider bojówki pseudokibiców „Sharks”, poszedł na współpracę z prokuraturą

fot. Paweł M. ps. "Misiek"
0 10 197

Jak podaje TVN24, zatrzymanie byłego prezesa Wisły Kraków oraz przywódców gangu pseudokibiców to efekt współpracy Pawła M. z wymiarem sprawiedliwości.

„Misiek” to twórca i były lider kibolskiej bojówki Wisły Kraków, noszącej nazwę Sharks. W Polsce miał odpowiadać za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, usiłowanie zabójstwa, rozboje, pobicie z ciężkimi uszkodzeniami ciała, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i kilka innych przestępstw.

We wrześniu 2018 roku został aresztowany na terenie Włoch, a miesiąc później trafił do Polski gdzie osadzono go w izolatce na oddziale dla niebezpiecznych przestępców jednego z zakładów karnych, na południu Polski.

O tym, że Paweł M. zdecydował się na współpracę z prokuraturą mówiło się nieoficjalnie do kilku tygodni. „Misiek” od jesieni ub. r. przebywał za kratkami w Raciborzu i krążyły słuchy, że codziennie jest wożony gdzieś na przesłuchania. Wiadomo też, że ochroną objęto jego rodzinę, partnerkę i dziecko.

Pierwsze efekty współpracy to ostatnie zatrzymania 16 osób w tym m.in. byłego wiceprezesa Wisły Kraków, Michała S., ps. Skopek, który chciał przejąć kontrolę nad gangiem, Piotra K., ps. Piotrunio, a także Łukasza Sz., ps. Kuman, powiązanego z kibolami Lechii Gdańsk.

Śledczy przyznają, że na podstawie informacji udzielonych przez „Miśka” są planowane kolejne zatrzymania.

źródło: tvn24.pl. krakow.naszemiasto.pl

Zostaw odpowiedź