Miał trafić do szpitala, zbiegł z konwoju w Goleniowe

fot. pixabay
0 1 447

Po około czterech godzinach poszukiwań zatrzymano więźnia, który w niedzielę po południu uciekł z konwoju w Goleniowie (Zachodniopomorskie). Mężczyzna zbiegł, kiedy transportowano go do szpitala. O jego dalszym losie zadecyduje sąd oraz komisja penitencjarna. – podał kontakt24

 

– Z konwoju więziennego, prowadzonego przez służby z Zakładu Karnego w Goleniowie, uciekł więzień – relacjonował major Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Jak tłumaczył, mężczyzna miał zostać konwojem przetransportowany do szpitala, ponieważ pogorszył się jego stan zdrowia.

Po godzinie 20 zbiega zatrzymano. – Został zauważony na ulicach Goleniowa przez patrol złożony z funkcjonariuszy służby więziennej oraz policji – poinformował rzecznik prasowy.

Major Sebastian Matuszczak dodał, że więzień został od razu przetransportowany do Zakładu Karnego w Goleniowie. – O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Dziś wieczorem zbierze się też komisja penitencjarna, która podejmie decyzję, czy status więźnia określić jako niebezpieczny – podkreślił.

Więzień przebywał w Zakładzie Karnym w Goleniowie od marca tego roku. Miał on odbywać karę do 2021 roku. Jak poinformował rzecznik, mężczyzna został skazany na karę pozbawienia wolności za kradzież, kradzież z włamaniem, paserstwo. Teraz, za ucieczkę, grożą mu dodatkowe dwa lata pozbawienia wolności.

źródło:kontakt24

Zostaw odpowiedź