Materla nie był członkiem grupy przestępczej – prokuratura wycofuje kolejny zarzut

fot. Michał Materla, Eurosport 
0 5 843

Michał Materla nie był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej  prokuratura wycofała się z postawionych wcześniej zarzutów. Z części zarzutów wobec Materli wycofano się już w maju tego roku, uznając,że sportowiec jednak nie przemycał narkotyków.

– Mój klient nie ma nic do ukrycia.Jest znaną osobą. Nie zgadzamy się z zarzutami i postanowieniem sądu o zastosowaniu aresztu. Czekamy na uzasadnienie pisemne decyzji i będziemy składali zażalenie na tą decyzję. Mój klient nie zna osób, z którymi go powiązano- mówił serwisowi GS24.pl, mec. Jakub Łysakowski. 

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali go w połowie grudnia 2016 roku, o godzinie 6 rano, w jego mieszkaniu w Szczecinie. Policjanci użyli grantów hukowych, mimo że w mieszkaniu znajdowały się dzieci. W zatrzymaniu brało udział ok. dziesięciu policjantów uzbrojonych w długą broń. Materla nie stawiał oporu. 

Mistrz MMA usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafił do aresztu, w którym spędził ponad pół roku.

Warto przypomnieć, że zarzuty w sprawie Materli oparto na zeznaniach skruszonego bandyty Pawła P. ps. Ramzes.

Ten ostatni jest gangsterem oskarżonym m.in o gwałty i inne przestępstwa seksualne. W 2014 roku postanowił dogadać się z organami ścigania i za darowanie swoich przestępstw, wsypać kompanów i jak się okazuje, również obce osoby.

W 2014 roku, został oskarżony przez dwie kobiety, o dokonanie na nich gwałtu. Postawiono mu zarzuty, a w połączeniu z wcześniejszymi przestępstwami na tle seksualnym, szykował się wysoki wyrok.

Organy ścigania postanowiły więc zrobić z niego tzw. 60-tkę, czyli „małego świadka koronnego”, któremu daruje się lub łagodzi znacząco karę za dokonane przestępstwa, w zamian za złożenie obszernych zeznań, obciążających wspólników.

Ramzes zaczął zeznawać, wsypując członków poznańskiego półświatka. Tym sposobem zatrzymano min. Marka F. Westerna i członków jego grupy.

Zatrzymanie Michała Materli 15/12/2016 r. CBŚP 

Po tym sukcesie, prowadząca sprawę, prokurator Agnieszka Nowicka dostała awans, a sprawa gwałtów została umorzona.

Później, prokurator Nowicka, nadal korzystała z pomocy Ramzesa, który obciążył zeznaniami min.  Michała Materlę czy poznańskiego gangstera Bogdana D. ps. Dreks.

Na początku lipca tego roku, Ramzes spotykał się z Westernem, a ten nagrał cała rozmowę, w której Paweł P. przyznaje się do pomówień i układu z prokuraturą. Gangster najprawdopodobniej przestraszył się swoich byłych kompanów i postanowił się dogadać, tym razem z nimi.

Marek. F. ps. Western, fot. kadr z You Tube

Podczas nagrania możemy usłyszeć, że Paweł P. zeznał przeciwko Westernowi gdyż dzięki temu, że obiecano mu darować dokonane wcześniej gwałty:   

Western: –  (…)Rozumiem. Tylko dziwi mnie, jak się dałeś namówić na takie zeznania

Ramzes: – Siedziałbyś za gwałt 15 lat?

Western: – I dlatego cię zmusili do tych zeznań?

Ramzes: – Dajesz Westerna, my dajemy ci papiery, ty tylko przytakujesz i chuj. Rozumiesz?

Podczas tej samej rozmowy, Ramzes przyznał się także do pomówienia  Michała Materli,:

Ramzes: – A kto dał Materlę? Powiedz mi, jak ja go kurwa nawet nie znam.

Western: – Ty

Ramzes: – No, jak ja go kurwa nawet nie znam. Ja go kurwa nawet na oczy nie widziałem, Materli. I za co siedział Materla? Za to że go dałem.

źródło: GS24.pl / Mafia PL 

Zostaw odpowiedź