„MASA” pozostaje w areszcie. Mają pojawić się kolejne zarzuty

fot. "Masa" mat. prasowe
1 7 776

Jak dowiedziała się Mafia PL, sąd przedłużył tymczasowy areszt Jarosławowi S. vel. Ł. ps. „Masa”, o kolejne trzy miesiące. Obrońcy byłego gangstera, posiadającego obecnie status światka koronnego, złożyli zażalenie na tą decyzję do Sądu Okręgowego w Łodzi.

Jarosław Ł. (takie nazwisko przyjął po przyjęciu statusu świadka koronnego) przebywa w areszcie nieprzerwanie od 18 maja 2018 roku. Podczas ostatniej decyzji o przedłużeniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu, prokurator Maciej Florkiewicz z Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, powiedział:

– Sprawa jest rozwojowa i wielowątkowa, stąd potrzeba stosowania dalszego środka izolacyjnego wobec podejrzanego –

Prokuratura zapowiada także kolejne zarzuty w sprawie „Masy”. Nie zdradza jednak komu zostaną one postawione i o jakim charakterze będą.

– W sprawie Masy będą postawione kolejne zarzuty, jednak z przyjętą zasadą przed ich postawieniem nie informujemy o osobach, których dotyczą, ani o ich treści – powiedział portalowi Kryminalna Polska, prokurator Florkiewicz. – Czynności te planujemy wykonać w najbliższych trzech miesiącach – dodał.

Jarosław Ł. ps. Masa jest podejrzany o popełnienie szeregu oszustw. Prokurator zarzucił mu, że między 8 sierpnia a 30 września 2012 roku wyłudził za pomocą nierzetelnych dokumentów kredyty i pożyczki na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach w Warszawie, Łodzi oraz innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Miał on także wielokrotnie udzielać korzyści majątkowych w postaci środków anabolicznych oraz dwóch ton produktu grzewczego pelletu wartości 1.479,10 zł Zbigniewowi G., pełniącemu funkcję Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ponadto, zarzucono mu udzielenie korzyści majątkowej jednemu z urzędników, złożenie fałszywych zeznań, powoływanie się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, oraz dokonanie oszustwa na szkodę właściciela firmy budowlanej, na kwotę 160 tys. zł.

Za zarzucane przestępstwa Jarosławowi Ł. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Były gangster przebywa w areszcie śledczym w Opolu Lubelskim.

źródło: Mafia PL, kryminalnapolska.pl, Prokuratura Krajowa

 

1 komentarz
  1. Wojtek mówi

    Co tu dużo gadać. Spanie z kiblem i nogami kolegi pod nosem i prysznic co 2 tygodnie trudno nazwać „godną starością”. Przerżnął chłopina życie i tyle. To już nie bardziej lotni od Masy, koledzy mechanicy i tynkarze ugrali więcej a i mniejszym wysiłkiem.
    Może jakiś projekt obwożenie Masy w klatce po Żyrardowach, Sochaczewach i Komorowach, co by ludzie popatrzyli i zrozumieli?
    Albo kolejna książka: „Masa – nie dla psa kiełbasa”

Zostaw odpowiedź