Mafioso ukrywał się przez 7 lat. Wpadł, bo nagrywał filmy o gotowaniu [WIDEO]

Fot. zatrzymanie poszukiwanego, mat. prasowe
0 4 549

Instruktażowe filmy kulinarne sprawiły, że poszukiwany od wielu lat przestępca wpadł w ręce policji. Na nagraniach zakrywał swoją twarz, jednak zapomniał o innym bardzo ważny elemencie.

53-letni członek 'Ndranghety Marc Feren Claude Biart był poszukiwany od 2014 roku. Włoch ułożył sobie życie w Boca Chica na Dominikanie. Służby ścigały go w związku z zarzutami dotyczącymi handlu kokainy. Biart jako przedstawiciel klanu Cacciola działał na terenie Holandii.

Mafioso został zatrzymany w środę w Santo Domingo, stolicy Dominikany. Następnie został przetransportowany na lotnisko w Mediolanie i trafi przed włoski sąd.

Mafioso mógłby dalej żyć na wolności, gdyby nie filmy kulinarne, na których wraz ze swoją partnerką prezentowali, jak przyrządzać włoskie potrawy. Nagrania, na których gotowali, trafiały na YouTube.

Biart nie pokazywał swojej twarzy, jednak zapomniał o tym, żeby ukryć także charakterystyczne tatuaże. To właśnie one umożliwiły zidentyfikowanie poszukiwanego gangstera.

W poniedziałek schwytano również innego mafiosa, który ukrywał się przez 14 lat. Francesco Pelle z powodu koronawirusa potrzebował niezbędnej pomocy medycznej, co umożliwiło służbom namierzenie gangstera, który odpowie m.in. za usiłowanie zabójstwa bossa wrogiego klanu.

 

Źródło Polsat News Euro News
Zostaw odpowiedź