Mafijny klan (2006-2014)

Fot. "Mafijny klan"
0 2 527

30-letnia Sandra z kancelarii adwokackiej w Bastii, jest spokrewniona z przywódcą jednego z klanów mafijnych. Gdy krewny ginie w zamachu – ma na mocy testamentu stanąć na czele klanu…

Sandra Paoli (Hélene Fillieres) pracuje w kancelarii adwokackiej w Bastii. Prawniczka jest spokrewniona z François Paolim (Daniel Duval), przywódcą jednego z najsilniejszych klanów mafijnych na Korsyce. Sandra, ulubienica François, nie uczestniczy w przestępczej działalności wuja, czasem zdarza się reprezentować jedynie interesy jego klientów.

Sytuacja zmienia się, gdy pewnego dnia krewny ginie w zamachu. Kilka dni później pogrążona w żałobie prawniczka otrzymuje informację, że Paoli uczynił ją spadkobierczynią rodzinnej fortuny i postawił na czele klanu.

Mimo sprzeciwu ze strony bliskich Sandra decyduje się wypełnić ostatnią wolę ukochanego wuja. Informacja o tym, że przywódcą rodziny Paolich została kobieta, szybko dociera do członków wrogich gangów i miejscowej policji.

Komisarz Rocca (Patrick Dell’Isola) przewiduje, że konkurencja będzie chciała wykorzystać moment zmiany przywódcy u Paolich, by przejąć ich obszary wpływów.

Zwiastun:

Źródło: filmweb.pl

Zostaw odpowiedź