„Łowcy cieni” z CBŚP dopadli poszukiwanego Polaka na terenie UK

fot. zdjęcie podglądowe
4 5 838

„Łowcy cieni” CBŚP namierzyli na terenie Wielkiej Brytanii Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i 4 krajowymi listami gończymi. Zatrzymany mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od blisko 3 lat. Działania zostały przeprowadzone wspólnie z brytyjską Policją, a także we współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii. W miejscu zatrzymania poszukiwanego odkryto także plantację konopi oraz gotową marihuanę.

Namierzony przez Centralne Biuro Śledcze Policji mężczyzna, był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe przez polski wymiar sprawiedliwości od blisko 3 lat.

Za poszukiwanym zostały wystawione cztery listy gończe, a w związku z informacjami, iż może przebywać poza granicami kraju, także Europejski Nakaz Aresztowania, przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. W tym momencie do akcji włączyli się „łowcy cieni” CBŚP.

Aby ustalić miejsce poszukiwanego policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z miejscową Policją, korzystając także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS.

W wyniku wspólnie przeprowadzonych działań w Peterborough w środkowej Anglii, poszukiwany został zatrzymany. Ponadto na posesji, którą zajmował, policjanci odkryli plantację konopi, a także porcjowaną marihuanę gotową do wprowadzenia na rynek.

W ostatnim czasie mężczyznę sprowadzono do Polski, gdzie zostanie postawiony przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

4 Komentarze
 1. Szym mówi

  Witam. Mam informację na temat poszukiwanego listem gonczym polaka w UK. Do kogo się z tym zgłosić? Koleś jest bardzo niebezpieczny i wydaje mi się że sprzedać go to jedyna droga by moja rodzina zaznała spokoju i była bezpieczna..

  1. John mówi

   Jeżeli jest wydany za nim Europejski Nakaz Aresztowania to zatrzymać fo mogą angielscy policjanci a jeśli nie to powiadom przynajmniej polską policję- numer do Komendy Głównej Policji znajdziesz w Internecie. Możesz też sprawdzić, która Komenda Wojewódzka Policji go poszukuje na stronie poszukiwani.policja.pl i powiadomić bezpośrednio tą komendę o miejscu jego dokładnego pobytu itd.

  2. Vica mówi

   Wezz, siara. W UK Polak, Polakowi wilkiem. Wstyd

 2. Szym mówi

  Dziękuję. Sprawa w toku. Pozdrawiam serdecznie.

Zostaw odpowiedź