Łódź: przewozili pół kg syntetycznych narkotyków

0 751

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Mieszkańcy Łodzi w wieku 22 i 23 lat przewozili samochodem blisko pół kilograma syntetycznych narkotyków tzw. „dopalaczy” oraz około 5 gramów marihuany.

 

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi już od jakiegoś czasu podejrzewali, że dwóch młodych mężczyzn, będących mieszkańcami Łodzi, może uczestniczyć w nielegalnym procederze związanym z handlem narkotykami i dopalaczami.

23 lipca 2018 roku policjanci, którzy przejeżdżali przez skrzyżowanie ulic Śmigłego Rydza i Grota Roweckiego zauważyli samochód marki VW Golf, którym poruszali się podejrzewani o przestępczą działalność. Stróże prawa postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Podczas przeszukania samochodu i osób, które nim podróżowały, policjanci odnaleźli ponad 450 gramów kryształków niewiadomego pochodzenia, stanowiących najprawdopodobniej środki zastępcze tzw. dopalacze, o wartości czarnorynkowej blisko 23 tysiące złotych. Dodatkowo przy zatrzymanych zabezpieczone zostało około 5 gramów marihuany.

Obydwaj mężczyźni, którzy byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa, jeszcze dziś usłyszą zarzuty dotyczące posiadania marihuany, co zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przeprowadzone badania wykażą, że zabezpieczone kryształki stanowią narkotyk w rozumieniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyznom grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzi VI Komisariat KMP w Łodzi.

Zostaw odpowiedź