Łódź mogła dryfować nawet 2 lata. Na pokładzie były narkotyki za 80 mln dolarów

Fot. Zabezpieczone narkotyki, mat. prasowe
0 4 683

Nietypowego odkrycia dokonano u wybrzeża niewielkiego atolu Ailuk na Wyspach Marshalla. Narkotyki, zanim zostały odnalezione, mogły dryfować nawet 2 lata.

Prokurator Richard Hickson informuje, że na 5,5-metrowej łódce pod pokład załadowano 649 kilogramów kokainy. Jak przekazała policja, to największa w historii ilość zakazanych substancji, jaka trafiła w ręce służb. Wartość narkotyków została oszacowana na około 80 milionów dolarów.

Według wstępnych ustaleń kokaina mogła zostać wysłana z krajów Ameryki Południowej lub Środkowej. Łódź, zanim trafiła do brzegu atolu, miesiącami pływała po Oceanie Spokojnym – Mogła dryfować przez rok czy dwa – powiedział Hickson.

Śledczy dodają, że to nie pierwszy raz, kiedy na Wyspach Marhalla ocean wyrzuca na brzeg narkotyki. Zdarza się, że przemytnicy tracą je z powodów sztormów, lub porzucają kontrabandę, kiedy grozi im schwytanie przez organy ścigania.

Niemal wszystkie narkotyki zostały już zniszczone. Jedynie dwa jednokilogramowe pakunki oznaczone literami 'KW’ zostały przekazane agencji DEA, która przeprowadzi niezbędną analizę.

Źródło: The Guardian

Zostaw odpowiedź