“La Senora” przemyciła ponad 3,4 tony narkotyków. Kierowała gangiem z innego kontynentu

Fot. „La Señora”, mat. prasowe
0 3 024

Hiszpańskie służby schwytały 47-letnią Carmen Mireya Alarcón Rivera. Kobieta przez lata kierowała gangiem przemytników i była poszukiwana przez amerykańskie władze.

Urodzona w Ekwadorze “La Senora” była jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców przez USA. W 2001 roku wyemigrowała do Hiszpanii, gdzie rzekomo prowadziła spokojne życie na barcelońskim osiedlu Vilapicina y La Torre Llobeta.

Kobieta pracowała w jednej z miejscowych firm, jednocześnie współpracując z ekwadorskim przedsiębiorstwem „Ecuador Negocios”, które od 2012 roku zajmowało się handlem rybami. Pod przykrywką legalnej pracy 47-latka przemycała narkotyki na statkach płynących z Ekwadoru do Meksyku, skąd zakazane substancje następnie trafiały do USA.

Według ustaleń śledczych “La Senora” przemyciła ponad 3,4 tony narkotyków, jednak liczba ta może być znacznie większa.

Kobieta w miniony piątek przyjechała na lotnisku El Prat w Barcelonie po swojego męża, jednak ten został zatrzymany przez Guardia Civil, kiedy po kontroli paszportu okazało się, że wydano za nim międzynarodowy nakaz aresztowania. Śledczy przez cały weekend próbowali namierzyć kobietę. Udało się to po 48 godzinach. Podejrzana została schwytana w apartamencie w stolicy Hiszpanii.

Źródło El Pais RMF24
Zostaw odpowiedź