Księgowa zagarnęła ponad 5 milionów złotych z firmy, w której pracowała

fot. aresztowana księgowa, policja
0 1 251

W śledztwie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 46-letnią księgową jednej z firm zarzucając jej oszustwo na ponad 5 mln złotych.

Małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, 16 kwietnia br. zatrzymali 46-letnią kobietę, mieszkankę Krakowa podejrzewaną o wyprowadzenie z firmy, w której była zatrudniona prawie 5 mln 400 tys. złotych. Zatrzymanie kobiety, to efekt intensywnej pracy śledczych, podczas której został zebrany materiał dowodowy umożliwiający jej zatrzymanie i postawienie zarzutów.

Śledztwo w tej sprawie toczące się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie zostało wszczęte w kwietniu 2019 r. Policjanci w trakcie postępowania ustalili, że przestępczy proceder trwał od połowy 2012 r. 46-letnia obecnie kobieta, od dłuższego czasu była księgową w jednej z krakowskich firm z branży odzieżowej.

Analizując dokumenty finansowe spółki śledczy ustalili, że kobieta od kilku lat wprowadzała w błąd osoby uprawnione w firmie do akceptacji przelewów bankowych powodując straty na szkodę firmy. Sprawczyni wpadła bowiem na pomysł, że będzie wyprowadzać pieniądze ze spółki przelewami, pod pozorem dokonywania należnych płatności.

Będąc księgową i odpowiadając za sprawy finansowe firmy systematycznie informowała przełożonych, że powstał szereg zobowiązań na rzecz kontrahentów, wierzycieli czy też zobowiązań publiczno-prawnych (np. podatki ) i istnieje konieczność ich realizacji.

Następnie przygotowywała przelewy z konta spółki pod fikcyjnymi tytułami, wskazując jako beneficjentów kontrahentów czy urzędy skarbowe. W miejscu jednakże rachunku kontrahenta zamieszczała numer własnego konta bankowego. W ten sposób 46-latka na przestrzeni kilku lat wyprowadziła z firmy 5 mln 400 tys. złotych.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów przedstawiono jej zarzuty oszustwa na mieniu znacznej wartości. Decyzją Sądu, 17 kwietnia br. została tymczasowo aresztowana na 2 miesiące. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta twierdzi, że pieniądze te przeznaczała między innymi na hazard i spłatę długów hazardowych.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź