Krwawe ostrzeżenie dla CJNG. 12 ciał porzuconych przy drodze (FOTO)

Fot. krwawe ostrzeżenie dla CJNG, mat. prasowe
0 10 556

Na terenie stanu San Luis Potosí odnaleziono 12 ofiar zamordowanych przez kartel. Wraz z ciałami oprawcy zostawili wiadomość dla wrogiej grupy przestępczej.

Zwłoki 10 mężczyzn i 2 kobiet zostały zauważone w poniedziałek około 10:30. Mordercy porzucili ciała w dwóch samochodach przy granicy stanów San Luis Potosí i Zacatecas. Na tym samym terenie w ciągu czterech dni odnotowano łącznie 22 morderstwa, a od początku roku blisko trzy razy tyle.

Porzucone ciała są ostrzeżeniem dla kartelu CJNG. Przestępcy zostawili także wiadomość, która w jasny sposób ma dać do zrozumienia „ludziom z Jalisco”, co się z nimi stanie, jeśli wejdą na nie swoje tereny. Za całą zbrodnią najprawdopodobniej stoją gangsterzy z Sinaloa, którzy próbują wystraszyć znacznie potężniejszy Cartel Jalisco New Generation.

Jak ustaliły służby, do egzekucji doszło najprawdopodobniej w Zacatecas, a ciała zostały przetransportowane poza granicę stanu.

Alejandro Leal Tovías sekretarz stanu wspomniał o narastającym problemie morderstw i agresji na granicach SLP i Zacatecas. Według przeprowadzonego śledztwa ustalono, że 46 ofiar odnalezionych w San Luis Potosí zostało zabitych na terenie innego stanu.

Oficjalne dane wskazują natomiast, że od stycznia do sierpnia 2020 roku w całym stanie zamordowano 411 osób. Wynik ten jest o 43 procent większy niż w roku 2019.

Zdjęcia brutalnie zamordowanych ofiar zostały opublikowane w sieci i można je znaleźć pod tym linkiem – 12 zmasakrowanych ciał na granicy Zacatecas

Źródło: BordrlandBeat, Reuters

 

Zostaw odpowiedź