Kontrabanda za niemal milion złotych przejęta przez Bieszczadzki Oddział SG

fot. Zabezpieczony towar
0 2 299

Niemal 70 tys. przemyconych paczek papierosów, wartych prawie milion złotych, ujawnili funkcjonariusze z Bieszczadzkiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabandę przewozili obywatele Ukrainy w dwóch busach na słowackich i czeskich numerach rejestracyjnych.

Do ujawnienia przemytu papierosów doszło 19 września na drodze krajowej nr 75. Tego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu. Do kontroli zatrzymano dwa pojazdy marki VW Transporter.
Oba samochody jechały od strony byłego przejścia granicznego w Muszynce w kierunku Nowego Sącza. Podczas kontroli okazało się, że przestrzeń bagażowa volkswagenów wypełniona jest łącznie 68 999 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy oszacowano na ok. 970 tys. zł.
Obaj kierowcy – obywatele Ukrainy – usłyszeli już zarzuty z ustawy karnej skarbowej, dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Zostaw odpowiedź