Kolejny sukces Straży Granicznej

0 676

Funkcjonariusze Morskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili gang zajmujący się obrotem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zatrzymania ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej odbyły się w dniach 18 i 19 lipca br. w różnych miejscowościach w całym kraju. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali podejrzanych na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której przestępcy usłyszeli zarzuty.

Między innymi dotyczą one działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie grupy zajmowali się między innymi nielegalnym wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, ale także nabywali je oni od innych nielegalnych producentów. Proceder dotyczył ponad 1,5 miliona papierosów.

Na wniosek prokuratora wobec czterech podejrzanych, w tym  dwóch kierujących grupą przestępczą,  sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

Zostaw odpowiedź