Kolejne zatrzymania ws. wyłudzenia 18 mln zł z podatku VAT

fot. zdjęcie podglądowe
0 3 508

Skuteczne działania funkcjonariuszy z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, które realizowane były w kilkunastu miejscach na terenie kraju, doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej. 

Kolejną osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in. nielegalnym obrotem katodami miedzi i złomem, poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, a także praniem pieniędzy pochodzących z uszczupleń podatkowych, z tytułu podatku VAT, zatrzymali wrocławscy policjanci.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone działania operacyjne, zatrzymali wcześniej na terenie Krakowa pięć osób, a wczoraj we Wrocławiu kolejną mającą związek z tą sprawą.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn, chcąc uniknąć odpowiedzialności, podjął próbę ucieczki wyskakując przez balkon. Jednak już po chwili był w rękach policjantów, którzy działali wtedy z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały dowodowe potwierdziły fakt, że zorganizowana grupa przestępcza działała od jakiegoś czasu na terenie całego kraju i poza jego granicami. Przestępcy zajmowali się obrotem katodami miedzi oraz złomem stali.

Poświadczali też nieprawdę w dokumentach księgowych i podatkowych, a także zajmowali się ,,praniem pieniędzy’’ pochodzących z uszczupleń podatkowych, z tytułu podatku VAT.

Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 18 milionów złotych, w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu i dokumentom, a także skarbowymi, o które mężczyźni są podejrzani zatrzymani w tej sprawie mężczyźni.

Pięciu z nich usłyszało zarzuty i sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kolejny, której policjanci zatrzymali wczoraj na terenie Wrocławia, także usłyszał zarzuty i został objęty dozorem Policji.

Grozić im może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź