Kolejne uderzenie w mafię kalabryjską. 'Ndrangheta straciła majątek w wysokości 124 mln euro (VIDEO)

Fot. zabezpieczona gotówka, Guardia di Finanza
0 5 992

W styczniu włoskie media przekazały informacje o rozpoczęciu największego od ponad 30 lat procesu przeciwko 'ndranghtcie. Tym razem podano kolejną wiadomość o skonfiskowaniu ogromnego majątku mafii.

Guarda di Finanza wydała w środę komunikat w związku z operacją przeciwko przestępcom z klanu Piromalli z miasta Gioia Tauro. Łącznie w sprawie zabezpieczono majątek o wartości 124 milionów euro. Na liście znalazło się 5 firm, udziały w kolejnych 6 przedsiębiorstwach, 67 budynków, 91 działek oraz 20 rachunków bankowych. Wszystko to należało do mafiosów z 'ndranghety.

To kolejne uderzenie w najpotężniejszą mafię we Włoszech. W styczniu w Lamezia Terme w Kalabrii ruszył proces przeciwko 325 oskarżonym.

Jest to największa sprawa przeciwko włoskiej mafii od czasu zeznań słynnego Tommaso Buscetty znanego jako Don Massino, który okazał się jednym z największych zdrajców w historii i współpracując ze służbami, doprowadził do maksiprocesu.

Maksiproces zakończył się w kwietniu 1987 roku. W jego wyniku 19 głównych oskarżonych skazano na dożywocie. Kara pozostałych 338 mafiosów wyniosła łącznie 2655 lat. Sycylijskie klany zostały zdziesiątkowane, a sieci handlu heroiną rozerwane. Żaden świadek wcześniej ani później nie wywołał takiego spustoszenia w strukturach mafii.

Więcej o historii Tomasso Buscetty, nazywanego „Bossem Dwóch Światów” znajdziesz tutaj – Don Masino – Największy zdrajca w historii mafii

Tym razem proces obejmuje 355 oskarżonych i ponad 900 świadków, w tym również blisko powiązanych z mafią przestępców, którzy w zamian za złagodzenie wyroku postanowili zeznawać przeciwko byłym wspólnikom. Przewiduje się, że rozstrzygnięcie całej sprawy może zająć co najmniej 12 miesięcy, jednak najprawdopodobniej na finał tego procesu poczekamy znacznie dłużej.

Źródło: RMF 24 / MAFIA PL

 

Zostaw odpowiedź