Kolejne masowe groby ofiar karteli. Śledczy odnaleźli co najmniej 35 ciał

fot. akcja poszukiwania ofiar karteli, policja
0 4 699

Kartele narkotykowe nieustanie prowadzą wojnę. Ich ofiarami padają nie tylko inni gangsterzy, wojsko czy policja, ale także zwykli cywile.

Jak podaje prokurator Gerardo Octavio Solis, ciała zostały odnalezione w masowych grobach na 3 farmach w stanie Jalisco. Większość ofiar odnalezionych zostało w sobotę, na ranczu w mieście Zapopan.

Dotychczas zidentyfikowano tylko 2 ciała, a liczba ofiar może wzrosnąć wraz z dalszym śledztwem i kolejnymi poszukiwaniami.

Solis dodaje, że oddział poszukiwawczy korzysta m.in. z ciężkich maszyn oraz pomocy inżynierów, a ciała są wydobywane z głębokości około 3 metrów.

To już drugi przypadek w tym miesiącu, kiedy meksykański rząd odnajduje zbiorowe mogiły. Na początku maja śledczy odnaleźli dwa miejsca pochówku łącznie 45 ofiar karteli – https://online-mafia.pl/2019/05/05/wladze-meksyku-wciaz-odnajduja-nowe-mogily-zbiorowe-z-dziesiatkami-ofiar/

Nowy prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador, który objął władzę w grudniu ub. r., zapowiadał zdecydowaną walkę z przestępczością zorganizowaną. Jednak pod jego rządami wskaźnik liczby ofiar nieustannie wzrasta względem 2018 roku.

Obrador chce wprowadzić plan dekryminalizacji wszystkich nielegalnych narkotyków, o czym można przeczytać tutaj https://online-mafia.pl/2019/05/12/prezydent-meksyku-z-planem-dekryminalizacji-przestepczosci-narkotykowej/

źródło: upi.com

Zostaw odpowiedź