Kolejna wiadomość od CJNG. Tym razem sam „El Mencho” wypowiada wojnę (VIDEO)

Fot. nagranie kartelu CJNG, mat. prasowe
0 7 920

To już kolejne nagranie z ostrzeżeniem, które CJNG umieścił w sieci. Tym razem przemówić miał sam boss kartelu. 

Mimo że osoba, która czyta wiadomość, ma zasłoniętą twarz, przedstawia się jako „El Mencho”. Narkobaron rzuca wyzwanie „El Abuelo”, aby ten wyszedł i stanął do walki.

„Abuelo Farías” jest pseudonimem Juana José Farías Álvareza, który kieruje Carteles Unidos – koalicją kilku gangów, które zebrały siły w celu pokonania CJNG i utrzymania swojej władzy nas stanem Michoacán.

Mieszkańcy Tepalcatepec, ja jestem Mencho. Chcę wyjaśnić, że moja wojna toczy się przeciwko El Abuelo, jak również Tilí, Moy Farra, Chelo Pólvatas…. tym, którzy skierowali swoją broń przeciwko moim ludziom. Proszę wszystkie niewinne osoby, aby nie opuszczały swoich domów, nie chcemy was skrzywdzić. Dobrze wiecie, że dbam o innych, zawsze się nimi opiekuję. Powtarzam, ja Mencho będę walczył z tym skurw****em El Abuelo. I do wszystkich szumowin, Abuelo, nie wysyłaj głupich ludzi, którzy nawet nie wiedzą jak trzymać karabin.

Boss kartelu CJNG skierował swoje słowa także do sił zbrojnych Meksyku, którym daje szansę na uniknięcie krwawych strzelanin.

I wy, żandarmeria z Tepalcatepec… W przeciwieństwie do El Abuelo zapłacę wam dwa razy tyle, nie będziecie również musieli walczyć, tak jak on wam każe. Chcę, tylko żebyście nie wchodzili w drogę moim ludziom.

Nagranie zostało udostępnione 1 sierpnia. Tego samego dnia nad ranem doszło do wymiany ognia w Tepalcatepec. Ostatnim razem CJNG zapowiedziało przejęcie Dolores Hidalgo i zabicie „El Marro”. Tym razem trwa walka o kolejne miasto.

Źródło: borderlandbeat.com

Zostaw odpowiedź