Kokaina warta 100 mln funtów ukryta w kartonach z bananami

Fot. kartony z bananami, w których znajdowała się ukryta kokaina, mat. prasowe
0 10 818

Dzięki złamaniu zabezpieczeń EncroChat służby były w stanie przeprowadzić kolejną akcję przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej.

Tym razem w ręce policjantów wpadł gang przemytników. Operacja „Venetic” została przeprowadzona we wtorek w największym mieście Szkocji – Glasgow, gdzie z Ameryki Południowej trafiła dostawa kokainy ukryta w kartonach z bananami. Ważnym element w śledztwie były wcześniejsze działania organów ścigania w porcie Dover, w hrabstwie Kent.

Jak przekazał jeden z funkcjonariuszy zaangażowanych w przeszukania – „Banany ledwo zakrywały pakunki. Nie przyłożyli się do ich ukrycia”.

Do sprawy zatrzymano 64-latka z Glasgow oraz 40-letniego mężczyznę z Brentwood. Obaj trafili do tymczasowych aresztów i są przesłuchiwani przez śledczych.

Nikki Holland, dyrektor ds. dochodzeń w Krajowej Agencji Kryminalnej przekazała, że wartość zabezpieczonej kokainy została oszacowana na około 100 milionów funtów.

Złamanie zabezpieczeń szyfrowanego komunikatora EncroChat umożliwiło służbom w całej Europie rozbicie licznych grup przestępczych, zatrzymanie setek podejrzanych oraz zabezpieczenie ogromnej ilości narkotyków, broni czy gotówki pochodzącej z nielegalnych źródeł.

Wcześniej pisaliśmy już o kilku najważniejszych operacjach, w tym o:

Polaku, skazanym na 12 lat za przemyt heroiny wartej 1,25 mln funtów

Największej operacji w historii Wielkiej Brytanii i aresztowaniu blisko 750 podejrzanych

Szokującym odkryciu w Holandii – Śledczy wewnątrz kontenerów ujawnili sale tortur

Źródło: Reuters / The Sun

Zostaw odpowiedź