Kokaina w klockach Lego. Wpadli z towarem za 2 mln funtów, gdy dziecko dostało nietypowy prezent

Fot. zdjęcie podglądowe
0 2 850

Byli brytyjscy żołnierze piechoty morskiej wpadli z towarem wartym blisko 2 mln funtów. Narkotyki wysyłali w kartonach z klockami Lego.

Jack Jones i Isaac Rasmussen to przyjaciele, którzy służyli w Royal Marines. Po zakończeniu służby postanowili otworzyć nielegalny biznes, który przyniesie im duże pieniądze. Zdecydowali się na przemyt narkotyków z Holandii do Wielkiej Brytanii.

Łącznie chcieli przeszmuglować 18 kilogramów kokainy. Aby zminimalizować ryzyko wpadki, zdecydowali, że kontrabandę ukryją w kartonach z klockami Lego. Przesyłki wysłali z Holandii na kilka adresów, w tym m.in. do 43-letniego Paula Jonesa.

Nielegalna akcja być może zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie to, że kurier dostarczył paczkę, kiedy Rasmussen był poza domem. W czerwcu 2020 roku przesyłkę odebrała jego sąsiadka. Kilkukrotnie próbowała zwrócić paczkę właścicielowi, jednak tego nie było w domu. W końcu zdecydowała się ją otworzyć.

Jak się okazało, kurier dostarczył opakowanie z klockami Lego. Kobieta oddała je partnerce syna, która szukała prezentu dla dziecka koleżanki. Jak się okazało, zamiast klocków w środku był ukryty kilogram kokainy.

Policja zatrzymała podejrzanych przyjaciół oraz Paula Jonesa. Akurat, kiedy przeszukiwano dom 43-latka, kurier dostarczył kolejne paczki z narkotykami. Wszyscy mężczyźni trafili do aresztu, a następnie przed sąd.

Po roku od całej akcji trzech podejrzanych usłyszało wyroki. We wtorek Jack Jones został skazany na 16,5 roku więzienia, Isaac Rasmussen na 10 lat oraz Paul Jones na 7,5 roku.

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź