Kierowca ciężarówki przemycił z Hiszpanii narkotyki za 13 milionów złotych. Kontrabanda była ukryta w stalowej konstrukcji

Fot. zabezpieczone narkotyki, KAS
0 2 666

W miniony poniedziałek funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni i policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zabezpieczyli ponad 206 kg marihuany i blisko 18 kg haszyszu o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 13 mln złotych.

Funkcjonariusze pomorskiej KAS oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że na teren województwa świętokrzyskiego może trafić duża ilość narkotyków. Dzięki skrupulatnej i drobiazgowej pracy funkcjonariuszy ustalono szczegóły, dzięki którym w miniony poniedziałek w Gdyni skontrolowano 42-latka, kierującego samochodem ciężarowym. Okazało się, że wewnątrz naczepy znajduje się kilkutonowa metalowa konstrukcja przywieziona z Hiszpanii.

Mundurowi przypuszczali, że w środku mogą być ukryte narkotyki. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej potwierdzili, że wewnątrz znajdują się podejrzane pakunki. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu pobrali próbkę z jednej z paczek i przebadali ją narkotykowym testerem.

Fot. przeszukanie ciężarówki, KAS

Stwierdzili, że w środku najprawdopodobniej jest ukryta marihuana. Wówczas do działań dołączyli funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni i rozcięli metalową konstrukcję. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec województwa pomorskiego przewoził ponad 206 kg marihuany i blisko 18 kg haszyszu.

Ładunek trafił do kryminalistycznego laboratorium, a mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Okręgowej w Kielcach usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu minimum 3 lata w zakładzie karnym. Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca województwa pomorskiego na 3 miesiące.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

 

Zostaw odpowiedź