Kielce: Zlikwidowano nielegalny punkt z automatami do gier

0 751

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego wymierzyli wczoraj kolejny cios w proceder nielegalnego hazardu. Mundurowi w podkieleckiej Morawicy w jednym z lokali ujawnili 3 automaty, które były wykorzystywane niezgodnie z przepisami. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli ponad 4000 złotych.

 

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą to specjalna komórka w ramach Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, która zajmuje się ujawnianiem czynów zabronionych, powodujących m.in. uszczerbek na szkodę Skarbu Państwa.

W ramach czynności policjanci z tego wydziału ściśle współpracują z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

Właśnie wsparci przez urzędników, stróże prawa pojechali wczoraj do podkieleckiej Morawicy, gdzie według informacji miał znajdował się lokal z nielegalnymi automatami do gier.

Szybko okazało się, że podejrzenia mundurowych były słuszne. W lokalu policjanci wspólnie z celnikami zabezpieczyli 3 automaty do gier, które były wykorzystywane niezgodnie z przepisami.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 4250 złotych w gotówce, pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu.

Dalsze czynności w tej sprawie będą teraz prowadzone przez Świętokrzyski Urząd Celno – Skarbowy. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia oraz do 100 000 złotych grzywny za jedno urządzenie.

Zostaw odpowiedź