KAS przejęło podróbki o wartości 12 mln zł

fot. działania w Wólce Kosowskiej, KAS
0 4 675

W ostatniej nocnej akcji na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, zabezpieczyli artykuły z podrobionymi, zastrzeżonymi przez producentów znakami towarowymi. Były one oferowane do sprzedaży na sześćdziesięciu skontrolowanych stoiskach.

Wynikiem ich ostatnich działań jest zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o szacunkowej wartości ok. 12 mln zł., wszczęcie 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób (trzech obywateli Pakistanu oraz jednego obywatela Indii) w tym jednej posługującej się sfałszowanym paszportem.

Kontrola celno-skarbowa objęła także samochody, w których znajdował się towar bez wymaganych  dokumentów potwierdzających legalność jego pochodzenia .

„Działania na terenie krajowych bazarów i targowisk są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane, ponieważ istotnie ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych, często  szkodliwych dla zdrowia produktów.

Jesteśmy przekonani, że tego typu działania są jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców” – powiedział Pełnomocnik Szefa Krajowej Administracji Skarbowej ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach Marcin Kopczyk.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zostaw odpowiedź