KAS przejęła 5 kg marihuany wysłanej w paczce

Fot. Przejęcie paczki z narkotykami, KAS
0 3 042

Funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli ponad 9 kg suszu roślinnego z substancją psychoaktywną.

Najpierw w przesyłce zagranicznej wyszkolony labrador Blant wywąchał ponad 5 kg, kolejne 4 kg mundurowi ujawnili u adresata przesyłki.

Funkcjonariusze KAS ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolowali zagraniczne przesyłki pocztowe w Zabrzu.

W trakcie rutynowych czynności młody labrador Blant wyszkolony do wyszukiwania narkotyków zaznaczył podejrzane przesyłki.

Funkcjonariusze KAS postanowili to dokładnie sprawdzić. Okazało się, że wewnątrz paczek znajdują się worki z zielonym suszem.

Mundurowi przeprowadzili badanie narkotestem, który potwierdził obecność substancji psychoaktywnych. Zagraniczna przesyłka miała trafić do adresata na Opolszczyźnie.

Funkcjonariusze śląskiej KAS postanowili skontrolować odbiorcę przesyłki. Tym razem funkcjonariusze KAS, którym towarzyszył labrador Blant wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, ujawnili kolejne 5 worków, a w nich blisko 4 kg suszu roślinnego z psychoaktywną substancją THC.

W sumie mundurowi zabezpieczyli 8 worków zawierających ponad 9 kg suszu roślinnego z substancją psychoaktywną.

Trefne substancje zostały zabezpieczone i będą stanowiły dowód w sprawie o czyn z art. 55 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu poprowadzą mundurowi ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach Za sprowadzanie substancji psychotropowych, odurzających grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: kas.gov.pl

Zostaw odpowiedź