Jelenia Góra: mężczyzna uciekł z aresztu śledczego skacząc z dachu budunku

fot. pixabay
0 5 727

28-letni Marcin G. pochodzący z okolic Bolesławca, odbywający u nas karę 6 miesięcy więzienia, zbiegł dziś około godziny 11. Mężczyzna skazany był za kradzieże i przebywał u nas od maja – taką informację dla polsatnews.pl podał mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Jak podaje podinspektor z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zbiegłego 28-latka szukało  około 100 policjantów, użyto też śmigłowca oraz psów tropiących.

Mężczyznę udało się zatrzymać około godziny 15, na terenie powiatu jeleniogórskiego.

– Na wolność miał wyjść w listopadzie. Nie wiemy, co nim kierowało, że postanowił uciec. Nasz areszt jest zakładem zamkniętym, ale Marcin G. przebywał w trybie półotwartym, miał możliwość swobodnego poruszania się po jednostce, a dodatkowo był w niej zatrudniony, zajmował się sprzątaniem – podaje portalowi polsatnews.pl rzecznik aresztu.

Marcin G. udalo się uciec przez szatnię pracowniczą, gdzie wydłubał otwór w suficie, dzięki któremu przedostał się na dach placówki.

– Będziemy dokładnie badać, jak udało mu się zbiec. Zbadamy również, czy nie zawiodły procedury lub czynnik ludzki – mowi rzecznik.

Źródło: polsatnews.pl

Zostaw odpowiedź