„Irishman” 27 listopada na Netflix! Amerykanie obejrzą go jednak wcześniej i to w kinach…

fot. Al Pacino i Robert De Niro na planie filmu
0 1 663

Znamy datę premier długo wyczekiwanego „Irlandczyka”. Premier, ponieważ producenci postanowili wyemitować film osobno – najpierw w kinach, a następnie na platformie Netflix. Niestety zaszczyt obejrzenia filmu, 1 listopada w sali kinowej, otrzymają jedynie mieszkańcy Los Angeles i Nowego Jorku oraz wybrane kina w Wielkiej Brytanii. Reszta będzie musiała poczekać niemal miesiąc, do 27 listopada i premiery w serwisie streamingowym. 

“Irlandczyk” to osadzona w powojennej Ameryce epicka, gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana – oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku.

Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa.

Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Scenariusz powstał na podstawie książki „Słyszałem że malujesz domy”, Charlesa Brandta, która opowiada o życiu Franka Sheerana, mafijnego egzekutora, mającego na koncie  dwadzieścia wykonanych zleceń.

Ekranizacja książki jest nie lada gratką dla fanów gangsterskich filmów. Zobaczymy bowiem w komplecie słynną legendarną trójkę – Ala Pacino, Roberta De Niro i Joe Pesci.

Twórcy produkcji musieli się jednak namęczyć aby namówić do udziału w nagraniach Joe Pesci’ego. Aktor początkowo odmówił udziału w projekcie informując, że przebywa już na emeryturze.

W tytułowego bohatera wcieli się Robert De Niro. Al Pacino zagra Hoffę czyli szefa Sheerana, zaś Joe Pesci wcieli się w mafijnego bossa Russella Bufalino. Cała trójka został cyfrowo odmłodzona w pierwszej części filmu.

Zostaw odpowiedź