Hodował w swoim domu marihuanę wartą 870 tysięcy złotych

Fot. zlikwidowana plantacja, policja
0 3 143

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli na terenie województwa śląskiego marihuanę o czarnorynkowej wartości 870 tysięcy złotych. Zatrzymany został 24-letni plantator konopi, który wkrótce zamierzał wprowadzić narkotyki do obrotu, trafił już do aresztu.

W połowie października br. policjanci z komendy powiatowej w Oświęcimiu, weryfikując operacyjne ustalenia, przeszukali pomieszczenia mieszkalne w domu jednorodzinnym 24-letniego mieszkańca Śląska.

Funkcjonariusze znaleźli tam kartony wypełnione ściętymi konopiami indyjskimi. Natomiast na strychu odkryli suszarnie z drugą częścią zebranych plonów. Kilkaset krzaków konopi indyjskich suszyło się  na sznurkach rozwieszonych pod połacią dachu oraz na podłodze.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 29 kg marihuany. Właściciel plantacji został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy.

Z zabezpieczonej marihuany 24-latek mógł uzyskać kilkadziesiąt tysięcy działek dealerskich o szacowanej wartości 870 tysięcy złotych.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz posiadania dużych ilości środków odurzających.

Prokurator wystąpił  do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do czego sąd się przychylił. Tak więc podejrzany wprost z sali rozpraw trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

 

Zostaw odpowiedź