Hodował konopie przed blokiem. 43- latek zatrzymany

0 845

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który hodował krzewy konopi indyjskich przed jednym z bloków. Śledczy zabezpieczyli 250 krzewów tej rośliny. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Właściciel „plantacji” został zatrzymany przez kryminalnych z Czechowic-Dziedzic. Policjanci podejrzewali, że 43-letni mieszkaniec jednego z bloków w Czechowicach-Dziedzicach może prowadzić uprawę konopi indyjskich. Nie pomylili się. Przed blokiem, w którym mieszkał odnaleźli hodowlę krzewów konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę. Policjanci zabezpieczyli prawie 250 nielegalnych krzaków. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał prokuratorskie zarzuty. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policyjny.

Zgodnie z art. 63 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa konopi innych niż włókniste, podobnie jak krzewu koki i maku jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 a więc tak samo jak posiadanie narkotyków.
Dla popełnienia tego przestępstwa, co istotne wystarczy samo zasianie konopi. Oczywiście przestępstwem jest również pielęgnowanie zasianej wcześniej sadzonki konopi, aż do momentu zbioru.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź